9 motive pentru care viata de parinte e exact ca cea de student

Riona Connor, o mamica bloggerita a fost intrebata de multi prieteni fara copii cum este in realitate sa fii parinte. Femeia a avut un raspuns genial: viata de parinte este exact ca cea de student. Daca nu o crezi, vezi mai jos toate asemanarile, sigur ii vei da dreptate.

9 motive pentru care viata de parinte e exact ca cea de student

1. „Nu prea apuci sa dormi niciodata
E 5 dimineata! Dar tu te trezesti, nu te duci la somn.”

2. „Niciodata nu mergi singura la toaleta.”

3. „Nu-ti pasa cat e de proasta bautura. O bei, ca ocaziile astea sunt rare.”

4. „Nu vrei sa gatesti, dar n-ai incotro.
Ai vrea sa comanzi mancare de toti banii. Dar n-ai bani!”

5. „Ai mereu o gramada de rufe de spalat, cu varf! Nu ai niciodata chef sau timp sa le bagi la spalat, pur si simplu le ocolesti, sau le sari.”

6. „Casa ta arata mereu ca dupa razboi. Asta daca nu cumva ai un musafir!”

7. „Ca parinte vrei sa impresionezi un musafir cu o casa curata. Ca student, pe cineva cu care ai planuri marete ;).”

8. „Ca parinti, daca pe amandoi va loveste cheful in acelasi timp, n-ai timp de aranjat: cel mai dulce minut si jumatate, nici n-ai timp sa vezi ca-n jurul tau e dezordine.”

9. „Esti in al patrulea club, e 3 dimineata, ai baut deja vreo 2 sticle de vin si cineva te-a convins sa bei si Jäger. Esti ametita, sau chiar mai bine, esti vesela si putin adormita.
Dintr-o data lumina se aprinde, muzica se opreste si auzi un amalgam de sunete: rasete, plansete, tipete.
Cineva a vomitat intr-un colt, altcineva a facut pe el in coltul celalalt, iar altcineva plange din toti rarunchii de foame si nu stie de unde sa ia mancarea.
Nu poti sa te intelegi cu ei, pentru ca sunt obositi, le e foame si sunt suprastimulati. Asa arata, dragii mei, un grup de copii”

Mai multe din Familie