Eveniment Lego pentru juniori

AFI Palace Cotroceni îi aşteaptă pe cei mici la primul eveniment de construcţie LEGO® Chima din România. Acesta se va desfăşura în perioadele 29–31 august şi 6-7 septembrie 2014.

Prin cadrul acestui eveniment, lumea fantastica din mult iubitul serial LEGO pentru TV „Legendele din Chima' este adusă mai aproape de cei mici.

Toţi copiii care vor vor trece pragul AFI Palace Cotroceni in următoarele două weekend-uri, vor putea construi ţinutul de foc şi gheaţă din Legendele din Chima, iar cei mici cu vârsta de până la 5 ani se vor putea distra în piscina creativităţii LEGO® DUPLO. Mai mult decât atât, fetiţele vor putea realiza construcţii din cele mai noi seturi de la LEGO® FRIENDS.

În plus, cei mici vor intra automat în competiţia LEGO® Chima şi vor putea câştiga premii instant. Evenimentul va avea loc lângă patinoar şi se va desfăşura în intervalul 12:00-20:00.