Moș Crăciun te așteaptă la bancă

Anul acesta, poveștile devin realitate, magia transformând sediile Băncii Transilvania  în spații ale copilăriei, ale jocului şi ale poveștilor spuse lângă brad. În așteptarea Moșului, Elf și Crăciunița vor anima atmosfera cu jocuri de iarnă, dans și voie bună. Copiii vor avea ocazia să confecţioneze podoabe pentru bradul BT, în cadrul atelierelor de arts&crafts. Fiecare sucursală va găzdui, de asemenea, o zonă dedicată jocului și creativității. Tot la BT, copiii care doresc, vor fi pictați pe față sau pe mânuțe, de către Crăciuniţă. Cadourile oferite sunt din partea Băncii Transilvania și a partenerului său, Metropolitan Life.

Moș Crăciun va veni, pe rând şi în zile diferite, în una dintre cele 5 sucursale BT Victoria, Bucur – Obor, Pantelimon, Militari, Unirii sau în Agenția Universitate. În celelalte 5 destinaţii care fac parte din caravană, atunci când Moşul este într-un alt sediu BT, banca a pregătit o surpriză pentru copilași, aşa încât vor fi întampinaţi de o mascotă: Maimuțica, Leul, Dinozaurul, Caţelul Snopy sau de Crăciunița.

Programul evenimentelor

15 decembrie – 19 decembrie a.c.:

– 14:00-17:00 – Moș Crăciun, Elf și Crăciunița vin în sucursala Bucur – Obor (16 decembrie), Pantelimon (17 decembrie), Militari (18 decembrie) şi Agenția Universitate (19 decembrie).

– 13:00-17:00 – mascotele BT, Metropolitan Life şi Crăciunița așteaptă copiii la măsuța creativă, în celelalte 5 sedii în care nu vine Mos Craciun în ziua respectivă.

Sâmbătă, 20 decembrie a.c.:

– 9:30 – 12:30 – Moș Crăciun, Elf și Crăciunița vin în sucursala Unirii.

– 9:00 – 12:30 – mascotele BT, Metropolitan Life sau Crăciunița așteaptă copiii la măsuța creativă, în sucursalele Bucur – Obor, Pantelimon şi Militari.