Cazul copilului din Constanța ucis de câini. Mărturiile înfiorătoare ale familiei

În urmă cu câteva zile, un băiat în vârstă de 6 ani, din Cotul Văii, Constanța, a fost ucis de o haită de câini în timp ce se întorcea de la școală. Copilul a fost găsit într-o baltă de sânge, de fratele lui mai mare, în apropierea casei unde locuia cu familia.

Copilul se întorcea de la școală împreună cu fratele cel mare, dar băiețelul de șase ani a vrut să ajungă la toaleta din spatele curții și acolo a fost atacat de animale. Între timp, fratele cel mare ajunsese acasă, iar când s-a dus să vadă ce face cel mic, l-a găsit plin de sânge și a chemat-o pe mama lui.

,,Soția când a auzit câinii a trimis băiatul cel mare să vadă ce se întâmplă, și a venit băiatul cel mare și a spus ‘mami fugi repede că îl trag câinii pe Marius înspre stradă, e plin de sânge”, a spus tatăl copilului, potrivit spynews.ro.

Citește și: Un copil mușcat de câinele familiei a rămas fără două degete de la o mână

Bunica a confirmat și ea că băiatul a fost devorat de animale.

,,L-au luat câinii, l-au tras în stradă și l-au mâncat acolo”, a spus bunica băiatului.

Din păcate, medicii ajunși la fața locului nu l-au mai putut salva pe copil.

Localnicii sunt acum înfuriați că primarul nu ia nicio măsură pentru a scăpa de animalele care au împânzit satul.

,,Tot satul e plin. E plin. Cimitirul e plin, șoseaua e plină. Nu ai pe unde”, a declarat un localnic.

Foto – 123rf.com