Eco Divers te cheama la mare, la curatenie!

Sambata, 7 mai, mergem cu totii la mare! Nu la plaja – ci la curatenie!

40 de scafandri recreationali si profesionisti si peste 30 de voluntari si-au anuntat participarea la actiunea organizata de Clubul de Scufundari Scubalibre pentru curatarea plajei din Vama Veche. Actiunea de ecologizare va avea loc intre orele 10-17 si este sprijinita de Fundatia Respiro Society Underwater Research, Societatea de Explorari Oceanografice si Protectie a Mediului Marin OCEANIC-CLUB, Centrul de Medicina Hiperbara Constanta si scolile de scufundari Respiro Diving School, Ion Bunceas Diving School si Romanian Adventure.

Organizatorii (reuniti sub titulatura Eco Divers) le dau intalnire tuturor voluntarilor care-si doresc plaje mai curate in fata Stuf – Vama Veche, la ora 10, si le pun la dispozitie toate materialele necesare desfasurarii actiunii de ecologizare.