Festivalul Culturii Indiene la AFI Palace Cotroceni Mega Fun

In perioada 9 – 10 octombrie, AFI Palace Cotroceni Mega Fun va gazdui Festivalului Culturii Indiene: Namaste India.

Organizat de asociatia socio – culturala InterAct cu sustinerea Ambasadei Indiei la Bucuresti, a Indian Cricket and Cultural Club Bucharest (ICCB) si comunitatii indiene din Romania, Namaste India este un spectacol multicolor ce imbini o uimitoare varietate de traditii, religii si limbi vorbite, reconstituind astfel o farama din fascinanta cultura indiana.

Activitatile festivalului promoveaza muzica, literatura, dansul, filmul, spiritualitatea, calatoriile, gastronomia, arta, urmarind sa ofere publicului experiente memorabile.

Astfel, la sfarsitul acestei saptamani, intre orele 10:00 si 23:30, vizitatorii AFI Palace Cotroceni vor avea parte de un targ de produse indiene (haine, bijuterii, cosmetice, specialitati culinare, mirodenii, ceai, decoratiuni, filme, muzica, produse ayurvedice s.a), o demonstratie de bucatarie traditionala, lansari de carte, fashion show, expozitie de fotografie, workshop de dans, degustare de ceai, arta sariului, mehendi.

Mai multe detalii despre intreaga desfasurare a festivalului se afla la adresa: www.namasteindia.ro.