Motanul Încălțat la Teatrul Zurli

Teatrul Zurli, teatru pentru copii, joacă în acest weekend spectacolul Motanul Încălțat.

Reprezentațiile au loc Sâmbătă, 9 noiembrie, 10.30 şi 12.00 la PUZZLE CAFÉ și duminică, 10 noiembrie, 10.30 şi 12.00 la Clubul Ţăranului Român. Adaptarea după Motanul Încălțat este o adevărată lecţie pentru cei mici, o poveste veselă şi plină de învăţăminte.

Fiul cel mai mic al morarului, răsfăţatul familiei, primeşte moştenire un motan. Deşi pare cel mai ghinionist dintre cei 3 fraţi, norocul este de partea lui, pentru că  motanul este unul descurcăreţ. El îl va învăţa pe tânărul fiu al morarului cum să obţină în viaţă ceea ce îşi doreşte. Copiii sunt al patrulea personaj în spectacol. Ei se implică activ şi îl îndrumă  pe viitorul „conte” cum  să mănânce, să danseze şi să cânte. Personajele sunt pline de viaţă, nostime şi interesante, iar copiii vor fi ţinuţi cu sufletul la gură până la sfirşitul spectacolului.

Pretul unui bilet este de 10 lei pentru copii si 15 lei pentru adulti- Copiii sub doi ani nu platesc intrare!

Rezervări la tel 0728. 295. 872 sau adresa de e-mail [email protected]