„O carte pentru un copil, o sansa pentru mai departe! „

UPS Romania lanseaza campania de responsabilitate sociala „O carte pentru un copil, o sansa pentru mai departe!”, prin intermediul careia peste 3000 de elevi din clasele I-VIII din mediul rural vor beneficia de cartile donate .

Cartile colectate in timpul campaniei vor completa bibliotecile scolilor generale vizate de program, din judetele Ialomita si Valcea, pentru a oferi elevilor posibilitatea de a cunoaste beneficiile lecturii.

Campania se deruleaza in perioada noiembrie 2012 – ianuarie 2013.

Suntem asteptati sa donam o carte in cele 21 de locatii din Bucuresti, printre care librariile Carturesti (Verona, Muzeul Taranului Roman, AFI Palace Cotroceni), libraria Mihai Eminescu din Piata Universitatii institutiile scolare din sectorul 5 (Liceul Stefan Odobleja, Liceul Dimitrie Gusti, Liceul Teoretic Dimitrie Bolinteanu, Colegiul Tehnic Energetic, Scolile nr. 126, 135, 130, 141, 146), gradinitele nr. 35, 53, 126 din sectorul 5 si nr. 210, 218, 208 din sectorul 6, precum si Scoala Gimnaziala Little London si Little London Nursery School din sectorul 1.