O tânără a intrat în travaliu în timpul examenului

O tânără a intrat în travaliu în timpul examenului și a refuzat să plece până ce nu a terminat toate subiectele.

Khiara Darbyshire, în vârstă de 20 de ani, a născut-o pe Poppy după câteva ore și a trecut și examenul.

Studenta i-a spus profesoarei că este în travaliu, însă a refuzat să plece din examen timp de 90 de minute, până ce a reușit să termine toate subiectele.

Mi-a spus că dacă vreau să plec o pot face. M-am gândit că este mai bine să dau examenul în timp ce sunt în travaliu decât cu un bebeluș care țipă alături, așa că am rămas', a povestit Khiara pentru The Sun.

Aceasta a folosit un sistem pentru a controla durerea.

Sistemul a funcționat. Când aveam o contracție mă concentram pe respirație', a epxlicat ea.

Tânăra locuiește cu iubitul ei, Sam Tarrant, în vârstă de 23 de ani, bebelușul Poppy și fiul lor, Hugo (4 ani).

Nu este pentru prima dată când Khiara are contracții în timpul unui examen. Studenta a fost însărcinată cu Hugo în ultimul an de liceu. Și la doar 16 ani, ea a stat la examenul de Geografie în timp ce se confrunta cu durerile cauzate de travaliu. Hugo s-a născut cinci zile mai târziu.

A rămas din nou însărcinată în august 2018, la scurt timp după ce a început cursurile în machiaj teatral.

Acum, Khiara are și un bebeluș sănătos și o diplomă după ce a absolvit cursurile cu o medie de merit.

Sursă foto: Instagram

Mai multe din Diverse