Sâmbătă ești invitat la Atelierele Itsy Bitsy

Cei mai curioși părinti și copii se vor întâlni sâmbătă, 22 iunie, la ora 10.00, la școala Zeppelin Schule (strada Icoanei, nr. 17A), din București, pentru a experimenta provocările propuse vara aceasta de Atelierele ITSY BITSY. Intrarea este liberă și oricine va putea intra în lumea basmelor și teatrului alături de Zăpă sau actritele Adriana Titieni și Cerasela Constantin, va putea învăța să-și exprime emoțiile sau să învețe mai multe despre creativitate prin intermediul desenului sau altor tehnici plastice. În plus, actrița Adriana Moca le va arăta părinților cum poți ajuta un copil să iubească (și) cărțile arata cum poti face un copil sa iubeasca lectura.

ITSY BITSY va organiza în parteneriat cu Asociația Părinților Isteți ateliere de creativitate menite să dezvolte inteligența emotională a copiilor, pe tot parcursul verii.