Sarah Jessica Parker își duce fetițele pe jos la școală

Nu e ușor să fii mamă –  a mărturisit Sarah Jessica Parker  acum câteva luni într-un interviu, vorbind despre energicele ei fetițe gemene, Marion și Tabitha. 'Uneori, de-abia am timp să respir sau să gândesc sau să iau deciziile bune, atât de copleșită mă simt' – spunea Sarah. Între timp, însă, a găsit soluția: în fiecare zi le duce pe fete la școală, străbătând mile întregi prin oraș. Tabitha și Marion își consumă energia, iar Sarah își menține silueta care a consacrat-o și care este admirată și acum, când actrița a împlinit 48 de ani (pe 25 martie).

Acum 2 zile fotografii le-au suprins din nou pe fete în hoinăreala lor prin oraș, în drum spre școală. Singurul moment în care s-au oprit din marș a fost când Marion s-a plâns de o pietricică intrată în pantof. Asta e nimic, să-i spună mama ei cât de incomod poate fi să filmezi sezon după sezon de Sex and the City cocoțată pe Manolo și Louboutin de 12 cm…

Mai multe din Vedete si copii