Ultima dorinta a invatatoarei: Ghiozdane in loc de flori, la inmormantare

O invatatoare a impresionat mii de oameni, dupa ce a facut un ultim gest de caritate, inainte de a se stinge din pricina cancerului, la doar 58 de ani.

In loc de flori, invatatoarea le-a cerut elevilor si prietenilor sai, care aveau sa vina la inmormantarea sa, sa aduca fiecare cate un ghiozdan cu rechizite, pentru elevii mai putin norocosi, care nu isi permit sa si le cumpere.

Ultima dorinta a invatatoarei: Ghiozdane in loc de flori, la inmormantare

Ultima dorinta a invatatoarei Ghiozdane in loc de flori, la inmormantare (2)

Imaginile surprinse la eveniment arata zeci de ghiozdane echipate, aduse de cei dragi, pentru a onora ultima dorinta a invatatoarei.

Un var de-al invatatoarei din Georgia a publicat imaginile pe Twitter, sustinand ca femeia a fost „Educatoare pana la capat”, prin acest gest.

Imaginile au atins foarte multi oameni, fiind distribuite pe Reddit, unde au primit mai bine de o suta de mii de aprecieri.

Nu putini au fost cei care au spus ca e nevoie de mai multi astfel de educatori.

Sursa: bbc.com

Mai multe din Copilul tau