Un copil de 7 ani a murit după ce i s-a făcut rău la școală

Un copil, în vârstă de șapte ani, din comuna Ibănești, Botoșani, a decedat joi, după ce i s-a făcut rău la școală. Se pare că băiatul prezenta semne de răceală de câteva zile. Părinții copilului au fost anunțați că acesta s-a simțit rău și a fost dus cu mașina la Centrul de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal din Dorohoi. Copilul a intrat în stop cardio-respirator și, din păcate, medicii nu l-au mai putut salva, relatează presa locală.

Corpul neînsuflețit al copilului a fost preluat de specialiștii Serviciului de Medicină Legală, pentru autopsie.

Citește și: Un copil a murit după ce a căzut o oglindă dintr-un magazin peste el

Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili circumstanșele survenirii decesului.

„În cauză, s-a deschis dosar penal, pe faptă, sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă. Se așteaptă rezultatele necropsiei, care vor stabili cauza decesului', a spus Delia Nenișcu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean.

Foto – 123rf.com