Un elev de clasa intai a ajuns la spital in urma unei batai

Desi abia a inceput scoala, incidentele violente au si aparut. Intr-o scoala din judetul Arges, un elev de clasa intai a intrat intr-o altercatie cu un coleg, potrivit stirileprotv.ro.

Copilul, in varsta de sapte ani si cinci luni, urma cursurile scolii din localitatea Costesti. Acesta a ajuns la spital ieri seara, unde a fost operat de urgenta.

Cum s-a petrecut incidentul

In timpul altercatiei cu un alt baiat, ce a avut loc in pauza, copilul a fost imbrancit intr-o balustrada.

Baiatul si-a continuat orele de curs fara sa spuna invatatoarei cele intamplate, iar seara a acuzat dureri.

Parintii l-au dus de urgenta la Spitalul de Pediatrie, unde s-a constatat ca un rinichi ii fusese deplasat in urma loviturii.

Potrivit surselor citate, o comisie de ancheta din partea Inspectoratului Scolar Judetean Arges s-a deplasat la scoala in cauza pentru a verifica incidentul.

Totodata, si politia din Arges a deschis un dosar penal pentru lovire.

Sursa imagine: Shutterstock

Mai multe din Copilul tau