Un profesor din Râmnicu Vâlcea a fost filmat în timp ce stătea întins pe catedră, iar elevii făceau tumbe în jurul lui

Imagini revoltătoare filmate în Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân din Râmnicu Vâlcea!

Un profesor de fizică a fost filmat în timp ce stătea întins pe catedră, în timpul orei de curs, iar unii dintre elevi făceau tumbe prin clasă.

Înregistrările video au fost făcute de copii și publicate în mediul online, unde s-au viralizat instant.

Gradinita groazei: educatoare filmate in timp ce „educau' copiii cu pumni si picioare – video

Profesorul filmat este un cadru didactic apreciat în oraș. În primul dialog din filmare se poate auzi o conversație dintre el și o elevă.

– Domnule, vreţi să vă facem un masaj?

​- Voi vreţi să mă omorâţi!

– Nu, nu! Doamne fereşte!

– Te pricepi? Şi unde să-mi faci?

– Pe spate! La coloană!

Se vor face verificări pentru a se aplica sancțiuni

Cazul a ajuns în atenția autorităților, iar unitatea de învățământ urmează să fie verificată de o echipă de inspectori.

Mâine voi trimite la CNMB o echipă de inspectori în verificare. N-am cuvinte. E halucinant!' – a spus Mihaela Andreianu, inspector general al Inspectoratului Școlar Vâlcea, potrivit Ziarul de Vâlcea.

Profesor de religie, filmat în timp ce amenința elevii

Din păcate, se petrec din ce în ce mai multe astfel de incidente în școlile din România.

În urmă cu câteva luni, a ajuns în atenția autorităților cazul unui profesor de religie de la Liceul Tomis, nr. 4, din Constanța. Acesta a fost filmat de elevii unei clase de a X-a, în timp ce îi amenința pe elevi pentru că au îndrăznit să mănânce în timpul orei. Profesorul de religie a fost surprins țipând agresiv la elevi, vizibil enervat de comportamentul lor.

'Trebuie să mătur toată clasa a X-a? O să vă fac referat de exmatriculare. Dacă nu curăț eu și clasa a X- a de jumătate din voi, să nu-mi spuneți mie pe nume', le-a spus acesta elevilor, potrivit știrilekanald.ro.

În afară de amenințări, dascălul a mai făcut un gest șocant. El a asociat Sfânta Cruce', cu denumirea Duhului rău'.

Foto – captură video