ZIUA VERDE la Școala Germană București (DSBU)

Școala Germană București (DSBU) vă invită cu mic, cu mare, la Ziua Verde! Evenimentul are are loc sâmbătă, 11 octombrie 2014, între 11 și 15, la sediul școlii, din strada Aron Cotruș, nr 51, București.

Organizatorii au pregătit ateliere de reciclare creativă, concurs de selectare de deșeuri, tombolă, târg de jucării, distracție cât cuprinde și premii pe măsura entuziasmului și creativității celor mici!

Ziua Verde la Școala Germană București este un eveniment organizat de DSBU în parteneriat cu Ringier România și este susținut de Elle Kids, baby, editura Litera Mică, Rebu, Dor de Dulce, Granini, Micri Gold.

Atelierele de reciclare creativă sunt desfășurate cu sprijinul Creative Arts, Second Chance, Recicleta, Viitor Plus, SOS Satele Copiilor, Romania Insider, Domenii Blaga și Environ.

Evenimentul este prezentat de Sonia Argint Ionescu.

Intrarea este liberă!

Nu ratați Ziua Verde la Școala Germană București – Sâmbătă, 11 octombrie, ne distrăm eco, în familie!

Vă așteptăm cu drag!

Cum ajungeți la eveniment:

300 harta

Mai multe informații despre programul evenimentului și DSBU –  aici sau la tel 0784732066