Halle Berry a reușit! Paparazzi nu vor mai putea hărțui copiii vedetelor

Halle Berry a depus mărturie ieri în fața adunării generale a Comitetului pentru Siguranță Publică, în legătură cu  moțiunea Senatului,  prin care se dorește ca fotografilor paparazzi să li se interzică hărțuirea copiilor. Halle a declarat în fața Comitetului  că în fiecare zi când merge la școală, fiica ei de 5 ani este hărțuită de paparazzi, care încearcă să surprindă poze cu micuța. Nahla și Halle sunt fotografiate în fiecare zi cînd merg la școală, iar micuța este surprinsă și după-amiaza, când tatăl biologic, modelul canadian Gabriel Aubry, o recuperează de la școală. În plus, oriunde s-ar duce cu mama ei, sau cu tatăl vitreg (Halle e însărcinată cu Olivier Martinez), micuța Nahla este ținta fotografilor. După declarația actriței, Comitetul a votat în favoarea moțiunii, în ciuda protestelor celor care au sugerat că astfel s-ar îngrădi libertatea presei și accesul la informații.

foto Hepta

Mai multe din Vedete si copii