O femeie a încercat să cumpere copilul unei alte femei cu 500 mii de dolari

Rebecca Lanette Taylor, o femeie de 49 de ani, din Texas, a ajuns în arestul poliției după ce a încercat să cumpere copilul unei femei aflate într-un supermarket.

Femeia cu copilul se plimbau printre raioanele magazinului când au fost abordați de Taylor. Aceasta i-a complimentat copilul femeii, admirându-i părul blond și ochii albaștri, și a întrebat-o cât costă băiatul ei. Femeia a început să râdă, iar Rebecca i-a spus atunci că vrea să îl cumpere cu 250 mii de dolari, potrivit Daily Mail.

Citește și: Un elev din Dorohoi a murit în clasă sub ochii colegilor. Băiatul avea COVID-19

Taylor a insitat, spunându-i femeii că își dorea de mult să cumpere un copil, iar al ei i se pare perfect. Apoi a dublat oferta, propunându-i să-i dea 500 mii dolari în schimbul micuțului.

Femeia a ieșit atunci din magazin, dar a fost urmărită de Taylor care continua cu insistențele. Așa că a chemat poliția. Rebecca Lanette Taylor a fost arestată și a primit o amendă de 10 mii de dolari. În cele din urmă, ea a fost eliberată din arrest pentru o cauțiune de 50 mii de dolari.

Foto –