Un elev a fost accidentat grav de o mașină după ce a coborât din autocarul școlar

Un accident dramatic a fost surprins de o cameră de supraveghere în comuna Cosoba, județil Giurgiu. Un copil care abia coborâse din autobuzul școlar a fost lovit din plin, pe trecerea de pietoni, de un vehicul care circula cu mare viteză.

Copilul, în vârstă de 14 ani, a făst proiectat în aer, iar apoi s-a prăbușit la pîmânt. După accident, băiatul a fost transportat de urgență la Spitalul Grigore Alexandrescu din București, în stare gravă. Medicii au constatat că băiatul suferise o ractură craniană, mai multe fracturi la picioare, splină, un plămân și o parte din ficat fiind perforate, precum și bazinul, potrivit observatornews.ro.

Citește și: Botoșani: O polițistă a lovit cu autospeciala un elev pe trecerea de pietoni și l-a băgat cu forța în mașină

Copilul se află acum internat la Terapie Intensivă, sub supravegherea și monitorizarea medicilor.

Potrivit primelor concluzii ale polițiștilor, mașina care a accidentat băiatul avea peste 100 km/oră.

Foto – 123rf.com