VIDEO Suceava: Un elev a fost pălmuit de profesor în fața clasei

–-

Un profesor de engleză din Suceava a fost filmat în timp ce pălmuia un elev de clasa a VIII-a, în fața clasei, în timpul ore. Scena a fost surprinsă cu un telefon mobil, de un coleg din clasă.

După cum se vede din filmare, profesorul îl pălmiește pe elev, spunându-i să nu mai miște.

Citește și: Un elev a fost agresat de un profesor chiar în timpul unei acțiuni despre violența în școli

'Mai miști?…Băi mai miști, spune mai miști? Vrei să-ți mai dau un ca să spui?'-a  spus profesorul în timp ce lovea copilul.

Profesorul respectiv are o experiență de peste 20 de ani la catedră.

Potrivit ziare.com, părintele copilului pălmuit, care a distribuit pe rețelele de socializare filmulețul spune că situația s-ar fi înregistrat la Școala nr. 6  din Burdujeni Sat, în timpul orei de engleză, la începutul acestei săptămâni.

Foto – captură YouTube