Poveștile copilăriei, colecția care nu trebuie să-ți lipsească din bibliotecă

Ce ar fi fost copilăria noastră fără povești? Desigur, mai săracă și mai puțin folositoare dezvoltării noastre ulterioare. Poveștile copilăriei sunt o modalitate plăcută și eficientă de a transmite copiilor noștri lecții de viață.

De a-i învăța să distingă binele de rău, de a urma calea cea bună în viață. Dar este și calea care întărește legătura afectivă dintre părinți și copii sau bunici și nepoți. Niciodată televizorul, tableta sau alte gadgeturi nu vor putea înlocui glasul mamei sau al bunicii care citește o poveste frumoasă.

Cuvintele stau la baza dezvoltării limbajului, deci a creierului. Dacă vrei ca cel mic să aibă o dezvoltare armonioasă, citește-i povești! Acum ai ocazia să achizționezi colecția Poveștile copilăriei care se va lansa incepand cu  17 martie.

În fiecare săptămână vei putea cumpăra, la doar 19,99 lei volumul, cărți de povești nemuritoare din literatura română și universală. La toate punctele de difuzare a presei vei găsi următoarele cărți:

1. Crăiasa Zăpezilor, H. Ch. Andersen – 17 martie
  2. Cenușăreasa, Frații Grimm – 24 martie